Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Umenie - fotky & fotoreporty

Posledné fotoreporty

25.8.2009
utorok

Fotky: Internationale Vuurwerkfestival - 2009, Den Haag

Počas tohto víkendu (20. - 22.august 2009) sa konal už 30. ročník Internationale Vuurwerkfestival (Medzinárodného Festivalu Ohňostrojov), ktorý tradične farebne vypĺňa augustové dni priamo na pláži Scheveningen v holandskom meste Den Haag. Zúčastnilo sa 6 krajín (Belgicko, Čína, Jamajka, Nemecko, U.S.A a Holandsko)... Niečo ako búrlive oslavy Nového roka v priebehu letných mesiacov. Ideálne:)14:41Počas tohto víkendu (20. - 22.august 2009) sa konal už 30. ročník Internationale Vuurwerkfestival (Medzinárodného Festivalu Ohňostrojov), ktorý tradične farebne vypĺňa augustové dni priamo na pláži Scheveningen v holandskom meste Den Haag. Zúčastnilo sa 6 krajín (Belgicko, Čína, Jamajka, Nemecko, U.S.A a Holandsko)... Niečo ako búrlive oslavy Nového roka v priebehu letných mesiacov. Ideálne:)
9.5.2009
sobota

Fotky z Escherovho muzea

Escher bol Holandský umelec známy svojími kresbami a grafikami, v ktorých zobrazuje paradoxy perspektívneho kreslenia, topologicé útvary a rozvrhnutie roviny na pravidelné obrazce. Jeho diela môžete nielen vidieť, ale si aj priamo otestovať vašu predstavivosť v Escherovom múzeu v Den Haagu.
10:10Escher bol Holandský umelec známy svojími kresbami a grafikami, v ktorých zobrazuje paradoxy perspektívneho kreslenia, topologicé útvary a rozvrhnutie roviny na pravidelné obrazce. Jeho diela môžete nielen vidieť, ale si aj priamo otestovať vašu predstavivosť v Escherovom múzeu v Den Haagu.
10.9.2008
streda

Fotky od mischela

Prinášam Vám fotky, ktoré som pre Vás namiešal z mojej galérie. Veď juknite ;-))) Pripravil Mischelll.19:42Prinášam Vám fotky, ktoré som pre Vás namiešal z mojej galérie. Veď juknite ;-))) Pripravil Mischelll.
27.8.2008
streda

Giant Street Theatre na festivale Sziget 2008

Táto skupina umelcov pochádzajúcich z Talianska určila hranice medzi
nebom a zemou. Ich vystúpenia pod názvom Chimes, the time travel len
potvrdzujú, že ľudská fantázia má neobmedzené možnosti. Na troch
impozantných pohybujúcich sa konštrukciách, ktoré sú vysoké 80
metrov vystupujú ako akrobatický tanečníci v modernom 3D
prevedení. Táto show je známa pre svoj jedinečný zvuk prepletený
historickými obdobiami a kultúrami od elektronickej hudby až po
mantru, od orchestru až po starobylé vokály, kde Rosie Wiederkehr,
sólova speváčka komunikuje s Bohom. V roku 2003 a 2004 ich pôsobivú
show videlo okolo 80 000 ľudí...
15:05Táto skupina umelcov pochádzajúcich z Talianska určila hranice medzi nebom a zemou. Ich vystúpenia pod názvom Chimes, the time travel len potvrdzujú, že ľudská fantázia má neobmedzené možnosti. Na troch impozantných pohybujúcich sa konštrukciách, ktoré sú vysoké 80 metrov vystupujú ako akrobatický tanečníci v modernom 3D prevedení. Táto show je známa pre svoj jedinečný zvuk prepletený historickými obdobiami a kultúrami od elektronickej hudby až po mantru, od orchestru až po starobylé vokály, kde Rosie Wiederkehr, sólova speváčka komunikuje s Bohom. V roku 2003 a 2004 ich pôsobivú show videlo okolo 80 000 ľudí...
8.6.2008
nedeľa

Beach @ Den Haag, Holandsko

Fotografie z pláže v holandskom meste Den Haag ponúkajú náhľad nielen na samotnú pláž, ale aj na stálu expozíciu "SprookjesBeelden aan Zee" (Obrazy rozprávok pri mori). Jej autorom je Tom Otterness a verejnosť ju može obdivovať od roku 2004. Odvtedy sú tieto "rozprávkové sochy" neodmysliteľnou súčasťou pobrežia Scheveningenu.

22:04Fotografie z pláže v holandskom meste Den Haag ponúkajú náhľad nielen na samotnú pláž, ale aj na stálu expozíciu "SprookjesBeelden aan Zee" (Obrazy rozprávok pri mori). Jej autorom je Tom Otterness a verejnosť ju može obdivovať od roku 2004. Odvtedy sú tieto "rozprávkové sochy" neodmysliteľnou súčasťou pobrežia Scheveningenu.
22.4.2008
utorok

Fotky z Milan Design week 2008 od Petra Simoníka

Ak patríte k “Design Junkies“ mali by ste raz navštíviť Milánsky týždeň dizajnu. Celosvetovo najväčší festival dizajnu.Tento rok sa konal od 16. do 21. apríla. K nemu predovšetkým patrí aj mestská časť Zona Tortona, bývalá industriálna zóna. Kde nájdete obrovské množstvo showroomov, ateliérov a dizajnérskych štúdií. Práve sem prišli mladí dizajnéri z celého sveta predstaviť svoje diela za posledne obdobie. Okrem toho si vsak môžete užiť ďalších 300 miest s dizajnom po celom Miláne, vrátane najväčšieho výstaviska RHO vo Fiere. A určite sa oplatí pozrieť gotickú katedrálu Duomo di Milano. Prinášam Vám krátky fotoreport.
Foto: Peter Simoník00:29Ak patríte k “Design Junkies“ mali by ste raz navštíviť Milánsky týždeň dizajnu. Celosvetovo najväčší festival dizajnu.Tento rok sa konal od 16. do 21. apríla. K nemu predovšetkým patrí aj mestská časť Zona Tortona, bývalá industriálna zóna. Kde nájdete obrovské množstvo showroomov, ateliérov a dizajnérskych štúdií. Práve sem prišli mladí dizajnéri z celého sveta predstaviť svoje diela za posledne obdobie. Okrem toho si vsak môžete užiť ďalších 300 miest s dizajnom po celom Miláne, vrátane najväčšieho výstaviska RHO vo Fiere. A určite sa oplatí pozrieť gotickú katedrálu Duomo di Milano. Prinášam Vám krátky fotoreport. Foto: Peter Simoník

Archív fotoreportov

 • 2009
  • január
  • február
  • marec
  • apríl
  • máj(1)
  • jún
  • júl
  • august(1)
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch